Учење на даљину

mpn 180x109

aleksinac grb

Историјат

Основна школа „Десанка Максимовић“ – Катун спада у ред старијих школа у општини Алексинац. Почетак рада школе везује се за далеку 1871/72. годину када је у Липовцу почела са радом четвороразредна школа са учитељем Аврамом Живковићем. Касније су се отварале школе и у другим подручним местима, тако да данас поред матичне школе у Катуну, у њеном саставу налази се и 12 (дванаест) издвојених школских јединица.

Матична школа у Катуну

Имамо две осморазредне школе у Катуну и Горњем Крупцу и 11 (једанаест) четвороразредних школских јединица, и то у: Добрујевцу, Станцима, Пруговцу, Црној Бари, Липовцу, Дражевцу, Доњем Крупцу, Белом Брегу, Рсовцу, Преконозима и Врелу.

Школа у издвојеном одељењу у Пруговцу 1 ученик

Школа у Пруговцу

Разноликост терена условила је да школа обавља своју делатност како у брдско-планинском тако и у равничарском типу села, па се с обзиром на то стварају и додатне потешкоће у самој организацији рада школе, нарочито у превозу ђака и наставника и организовања наставе из изборних предмета и енглеског језика.

Школа у издвојеном одељењу у Црној Бари 4 ученика

Школа у Црној Бари